top of page

Cengiz YÖNET

Avukat

1990 yılında Ankara Polis Akademisi'nden mezun olduktan sonra bir süre Emniyet Teşkilatı'nda çeşitli kademelerde Komiser Yardımcısı ve Komiser olarak çalışan Cengiz Yönet, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Daha sonra, bir süre İstanbul'da büyük bir bankacılık ve finans kurumunda hukuk müşaviri olarak çalıştı. Cengiz Yönet, avukatlığa 1998 yılından beri kurucusu olduğu Yönet Avukatlık Bürosu'nda devam etmektedir. 

Cengiz Yönet, 20 yılı aşan avukatlık kariyeri boyunca, başta enerji, otogaz, demir-çelik, tarım, bankacılık ve finans, sigorta, telekomünikasyon, inşaat ve gayrimenkul ​sektörleri olmak üzere birçok farklı sektörden müvekkilini yerel ve uluslararası ticari faaliyetleri kapsamında başarıyla temsil etmiştir.


İyi düzeyde İngilizce bilen Cengiz Yönet özellikle Ticari Uyuşmazlık Çözümü, İcra ve İflas Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İnşaat Hukuku ve Spor Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve spor kulüplerinde yöneticilik yapmış olan Av. Cengiz Yönet, satranç, dağcılık, bisiklet ve tenis sporları ile ilgilenmektedir.

IMG_0117_edited.jpg

Eğitim:

  • Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi – Lisans (1995)

  • Ankara Polis Akademisi - Lisans (1990)

Sertifikalar:

  • Galatasaray Üniversitesi - Spor Hukuku

Üyelikler:​

  • Vole Tenis ve Spor Kulübü, Başkan

  • Konyaspor Kulübü, As Başkan

bottom of page