top of page

SPOR 

YÖNET Avukatlık Bürosu, Spor Hukuku ile ilgili olarak geniş bir çalışma alanında uyuşmazlık çözümü ve hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bu alandaki hukuki hizmetlerimiz sporcu anlaşmalarının hazırlanması ve müzakere edilmesi, sponsorluk anlaşmalarının hazırlanması ve müzakere edilmesi, yayıncılık anlaşmalarının hazırlanması ve müzakere edilmesi, spor kulüplerinin borçlarının yeniden yapılandırılması kapsamında finansman anlaşmaları hakkında hukuki görüş verilmesi, telif hakları ihlalleri, spor kulüplerinin tüzüklerinin hazırlanması, dernek statüsünde olan spor kulüplerinin şirketleşme süreçleri, halka arzlar, federasyon ilişkileri, FIFA ve FIBA tüzük ve yönetmelikleri dahil olmak üzere mevzuat uyumu, federasyon ilişkileri konularını kapsamaktadır.

 

Avukatlarımız ayrıca sporcuların çalışma ve oturum izinleri konularında sporculara hukuki destek sağlamakta; spor kulüplerini ve sporcuları mahkemeler, hakem heyetleri ve CAS (Court of Arbitration for Sports) nezdinde temsil etmektedir.

 

YÖNET Avukatlık Bürosu’nun kurucu ortağı Cengiz Yönet, Türkiye Süper Ligi'nde mücadele etmekte olan bir futbol takımında yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak görev almıştır ve halen Türkiye Tenis Federasyonu'na bağlı bir tenis kulübünde başkanlık görevini sürdürmektedir. Dolayısı ile YÖNET Avukatlık Bürosu, Spor Hukuku alanında sahip olduğu hukuki bilgi ve tecrübenin yanı sıra, Türkiye'deki spor endüstrisi hakkında bir iç görüye de sahiptir.

bottom of page