top of page

ENERJİ VE DOĞAL KAYNAKLAR

YÖNET Avukatlık Bürosu, mevzuat, stratejik, ticari, teknik, sözleşmesel konular dahil olmak üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar sektörünü ilgilendiren her türlü konuda, müvekkilleri için en doğru hukuki altyapıyı belirlemek ve müvekkillerini yönlendirmek doğrultusunda hatırı sayılır bir tecrübe sahibidir.

 

Büromuz bünyesinde bulunan ve enerji hukuku konusunda tecrübeli avukatlarımız yerli ve yabancı müvekkillerine lisans, ruhsat, mevzuat uyumu, satın alma, devralma, hukuki inceleme, operasyon ve bakım konularının hukuki boyutları hakkında düzenli olarak danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

 

YÖNET Avukatlık Bürosu birçok lisanslı ve lisanssız güneş enerjisi santrali, bio-enerji santrali, termik santral, boru hattı projelerinin hukuki süreçlerine aktif olarak dahil olmuş, bu konularda deneyim kazanmıştır. Büromuz ayrıca, petrol ve otogaz sektörlerine yönelik sanayi ürünleri üreten üretici firmalara uzun yıllardır hukuki danışmanlık hizmet sunmaktadır.

 

Enerji Hukuku alanındaki uzmanlığımız dahilinde ruhsat ve izin prosedürleri, mevzuat uyum stratejileri, soruşturmalar, teknoloji transferi, mühendislik ve inşaat sözleşmeleri (EPC), devralmalar ve proje finansmanı yer almaktadır.

 

Avukatlarımız ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar sektörüne ilişkin birçok uyuşmazlıkta, hem enerji şirketlerini hem de tüketicileri temsil etmiş, bu anlamda enerji hukukunu ilgilendiren konularda ciddi bir dava tecrübesi kazanmıştır.

bottom of page