top of page

AİLE HUKUKU

YÖNET Avukatlık Bürosu gerek Türk vatandaşları gerekse Türk vatandaşı ve yabancılar arasındaki evlenme, nişanlanma, boşanma, nafaka yükümlülükleri, velayet, eşler arasındaki mal rejimleri, hısımlık, soybağı kurulması, evlat edinme, çocuk malları, aile malları ile vesayet gibi konularda aile hukukundan doğan ihtilafların mahkeme önünde çözümünde ve taraflar arasında protokol düzenlenmesinde müvekkillerine Medeni Kanun, Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve ilgili milletlerarası sözleşme ve kanunlarda yer alan hükümler çerçevesinde özel hayatın gizliliğine büyük özen ve dikkat göstererek hizmet verir.

 

YÖNET Avukatlık Bürosu’nun ekibindeki her biri alanında en iyi boşanma avukatı tarafından Aile Hukuku alanında verilen hizmetlerden bazıları şunlardır:

 

 • Boşanma ve soybağı davalarının yürütülmesi,

 • Anlaşmalı boşanmalarda protokol düzenlenmesi ve yürütülmesi,

 • Çekişmeli boşanma davalarında maddi ve manevi tazminat taleplerinin sunulması,

 • Boşanmadan sonra mal varlığı tasfiyesinin yürütülmesi,

 • Velayet ve nafaka hükümlerine aykırı davranılmasına karşı hukuki çözüm yolları üretilmesi,

 • Aile içi şiddet ve benzeri hallerde tedbir kararı alınması,

 • Evlat edinmeden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü,

 • Evlenecek taraflar arasında yapılacak malvarlığı sözleşmeleri hakkında danışmanlık hizmeti sağlanması,

 • Nişanlanmanın sona ermesinden kaynaklanan ihtilafların çözülmesi,

 • Aile Mahkemelerinde görülen tüm uyuşmazlıkların çözümü,

 • Aile hukuku alanında tüm mevzuatın güncelliğinin takibi.

 

Boşanma Nedir?

Boşanma, en basit anlamı ile evlilik birliğinin sona ermesidir. Eşler, evlilik birliğinin devam etmesini istememeleri durumunda bir dava açmaları suretiyle belli sebeplere dayandırarak boşanmayı talep edebilirler. Boşanmanın sonrasında ise maddi ve hukuki bazı sonuçlar doğmaktadır. Bu anlamda öncelikli olarak boşanan tarafların hukuki olarak yeniden evlenme hakları doğar. Yine boşanan kadın Ancak evlilik ile kazanılmış olan vatandaşlık, erginlik ve kayın hısımlığı sona ermemektedir. Ayrıca boşanmanın gerçekleşmesi ile birlikte maddi ya da manevi tazminat ve nafaka da söz konusu olabilmektedir. Boşanma davaları günümüzde mahkemelerde en sık görülen davalardan birisidir. Fakat boşanma süreci oldukça hassas bir süreçtir ve bu nedenle çiftlerin yanında olan boşanma avukatı gerekli niteliklere sahip olmalıdır. Siz de Konya’da boşanma sürecinde gerekli yardımı alabileceğiniz iyi bir hukuk bürosu ve boşanma avukatı ile çalışmak istiyorsanız YÖNET Avukatlık Bürosu olarak alanında uzman ekimiz ile her daim yanınızdayız.

 

İyi Bir Boşanma Avukatının Boşanma Davalarına Etkisi

 

Boşanma avukatı, aile hukuku ve boşanmadan kaynaklanan davalara bakan avukattır. Boşanma davası ise çiftlerin birlikte ya da eşlerden birisinin evlilik birliğine son verme kararı alması sonucunda açılacak olan davadır. Bu davalara bakan avukatlar, müvekkillerine aile hukukunun konusunu oluşturan; boşanma, nafaka, velayet ve mal paylaşımı gibi konularda hukuki danışmanlık hizmeti sunarlar. Kimi zaman oldukça zor ve yıpratıcı olan boşanma sürecinin kolay ve hızlı atlatılması adına alanında iyi bir avukat ile çalışmak oldukça önemlidir.

 

Uzman bir boşanma avukatı, şüphesiz ki hukuki konulara hâkim olan ve boşanma talebi ile kendisine başvuran çiftlere gerekli yardımda bulunabilecek niteliklere sahip olan avukattır. Bu anlamda iyi bir avukatın sunduğu hizmetler, çiftlerin kendisine ilk başvurduğu andan itibaren mahkemenin sonuçlanmasına kadar devam etmelidir. Yine işinin ehli bir avukat, müvekkiline karşı dürüst olmalı ve müvekkili ile arasında güven ilişkisi kurmalıdır.

 

Boşanma davalarında olguların ve olayların şeffaf bir şekilde izah edilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle danışmanlık hizmeti alınan  Konya boşanma avukatı ile görüşme sırasında doğru bilgilendirme oldukça mühimdir. Avukatlarına güven duyan kişiler dürüst bir şekilde boşanmak istemelerine neden olan olaylardan rahatlıkla bahsedebilir. İyi bir boşanma avukatı ise müvekkilinden aldığı bilgileri toplayacak ve bu bilgileri mahkemeye sunulma aşamasında arz edecektir. Yine alanında yetkin bir avukat deneyim ve hukuki bilgilerini boşanma sürecinde hayata geçirebilecektir.

 

Konya Boşanma Avukatı – YÖNET Avukatlık Bürosu

Konya’da boşanma davalarına ve aile hukuku davalarına ilişkin herhangi bir sorunuz olursa veya iyi bir boşanma avukatı ile görüşmek isterseniz bizlere [email protected] adresine e-posta göndererek, 0 (332) 237 39 01 numaralı telefondan veya Feritpaşa Mahallesi, Gökçebayır Sokak 3/A Selçuklu – Konya adresinde bulunan hukuk büromuzu ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 

bottom of page